Грунтозацепи для мотоблока
Грунтозацепи до мотоблоку
Навісне обладнання до мотоблоку необхідно, щоб Ви змогли розширити спектр робіт, виконуваних за допомогою культиватора. Стандартна комплектація мотобока - це фреза (одягається на вісь для мотоблоків з повітряним охолодженням) або активна фреза (для мотоблоків з водяним охолодженням), плуг, сошник (глибиномір), заводська зчіпка і пневматичні колеса різних розмірів. Це дозволяє виконувати базові роботи на землі. Проте робота на пневматичних колесах в городі не завжди зручна, тут нам на допомогу приходять грунтозацепи - це залізні колеса, призначені для кращого зчеплення з землею при виконанні сільськогосподарських робіт. Грунтозацепи використовуються замість пневматичних, гумових коліс бензинових або дизельних мотоблоків. Вибирають залізні колеса до мотоблоків за розміром, залежно від виду робіт, які планується виконувати. Основні характеристики грунтозацепов - це діаметр, ширина опорної частини, картка ("разболтовка") під піввісь і конструкційне виконання обода. Нарізати борозни і культивувати грунт зручніше з грунтозацепами діаметром 380 мм (діаметр вважають по краях зачепів), при цьому розмірі мотоблок не буде швидко "бігти" і Вам буде зручно "ходити" за мотоблоком. Більш універсальним розміром є грунтозацепи 450 мм, які підходять для культивації, боронування, обгортання (на перших окучиваниях). Грунтозацепи діаметром 560 мм найчастіше використовуються з важкими мотоблоками 8-10 к. с. за розмірами це аналог пневматичного колеса 6.00-12", (також як грунтозацепи Ø 380 мм - це пневматичні колеса 4.00-8", а 450 мм - 4.00-10"). Для мотоблоків з водяним охолодженням потужністю 12 л. с. можуть також використовуватися грунтозацепи великих діаметрів заводські або грунтозацепи, зроблені своїми руками (600 мм і більше).
З розмірами розібралися, тепер про конструктивні особливості. Грунтозацепи в Україні представлені, в основному, в трьох виконаннях ободу:
- з прокатаної смуги (рис. 1);
- профільної труби (зазвичай квадратна порожниста труба різного перерізу) (рис. 2);
- цельнопрокатный квадрат (суцільного перерізу) (рис. 3).
Грунтозацепи, виконані з смуги, найчастіше застосовуються з мотоблоками на піщано, лесових ґрунтах і "нежирному" чорноземі. Грунтозацепи з профільної труби, використовують на більш важких ґрунтах - чорноземі, глиноземе і т. д., а залізні колеса з цільного квадрата, найбільш міцні, застосовують на будь-яких грунтах з бензиновими і дизельними мотоблоками, у тому числі з водяним охолодженням.
Необхідним обладнанням для використання з грунтозацепами є шестигранні півосі, саме про них буде наша наступна стаття від Інтернет магазину Агроруно, де ми розкажемо про різновиди й про особливості вибору півосей для мотоблоків.
З повагою, Ваш Інтернет магазин Агроруно.
- Колесо в зборі, покришка, гума, камера, шинаЯк вибрати колесо для мотоблока?